Patronat Wojewody Dolnośląskiego

Wojewoda DolnośląskiSzanowni Państwo,

wszyscy doskonale wiemy, że szachy są nieodłączną częścią kultury światowej. Chyba nie miejsca na świecie, w którym ta gra nie byłaby znana. Co więcej, szachy przeniknęły do otaczającego nas świata w różnej formie – językowej, graficznej.

Szachy to dyscyplina sportowa, która niesamowicie kształtuje osobowość człowieka. Pozwala wyrobić nawyki potrzebne, a może nawet niezbędne do osiągania sukcesu. W każdej dziedzinie życia – zarówno w biznesie, nauce, jak i relacjach międzyludzkich. Szachy doskonale ćwiczą pamięć, poprawiają koncentrację oraz umiejętność logicznego myślenia. Szachy uczą cierpliwości, pokory, odpowiedzialności i determinacji.

Tym bardziej dziękuję organizatorom za wspaniałą inicjatywę. Organizowany od wielu lat Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Dolnośląskiego jest nie tylko okazją do sprawdzenia swoich umiejętności. To także możliwość nawiązania bezcennych kontaktów, a także popularyzacji gry szachowej wraz z jej wszystkimi walorami.

Wierzę, że, podobnie jak w latach ubiegłych, XXXIV turniej upłynie pod znakiem sportowej rywalizacji, niezapomnianych wrażeń i wielu pozytywnych emocji. Zwłaszcza, że podczas tegorocznych zawodów przy szachownicy spotka się wielu utalentowanych zawodników z całego świata, także z pewnością nie zabraknie ciekawych pojedynków.

Pozdrawiam wszystkich szachistów i życzę powodzenia. Niech zwyciężą najlepsi!